fbpx

Tag: Штип

МТВ со реакција до Јорданов: Очигледна е нервозата на најнеуспешниот градоначалник поради слабата работа во Штип

По денешната прес-конференција на штипскиот градоначалник Иван Јорданов за неасфалтирање на три улици во штипската населба Автокоманда од фирма која ...

Петмината штипски пожарникари-спасувачи кои беа во Турција ќе добијат дополнително по една просечна плата

Петмината штипски пожарникари-спасувачи, кои учествуваа во спасувачката мисија во Турција по катастрофалниот земјотрес ќе добијат дополнително по една просечна плата, ...

Директорот на штипската клиника Георгиев, до координаторот на ВМРО-ДПМНЕ Јорданов: Бедно и срамно е да се плашат и манипулираат граѓаните на Штип и регионот

Откако Иван Јорданов координатор на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип и кандидат за пратеник на второ место во ИЕ 3, вчера излезе ...