fbpx

Tag: Силјановска

Орданоски: Силјановска нема да се занимава со безбедносната политика, со тоа ќе се бави Ковачки познат по мизогените напади кон Петровска

„Снимката со неизговарање на уставното име од страна на Силјановска Давкова ќе остане во историјата на Македонија. Нема да останат ...

Орданоски: Пендаровски ќе остане единствениот кој ќе ја брани либералната опција, сите други се десничари, националисти до најдесничарската Левица

„Практично заврши кругот на официјално собирање на потписи и сега имаме јасни седум кандидати, од кои двајца Таравари и Османи, ...

Ерол Ризаов

Ризаов: Ограничувачки фактор за Силјановска е што ВМРО-ДПМНЕ по поразот на претходните избори повторно го избра минатото наместо иднината

„На Силјановска ќе ѝ биде голем ограничувачки фактор тоа што ВМРО-ДПМНЕ по поразот на претходните парламентарни и претседателски избори како ...

(ВИДЕО) Силјановска ветуваше намалувања, а Мицкоски ќе го зголемувал бројот на министерства со три нови: за енергетика, дигитализација, и спорт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави зголемување на бројот на министерствата доколку ВМРО-ДПМНЕ успее да создаде ново парламентарно мнозинство по ...