Tag: Уставен суд

Кацарска ќе даде осврт за претседателскиот мандат во Уставен, до крајот на месецов ќе се знае нејзиниот наследник

Претседателката на Уставен суд, Добрила Кацарска, денеска на прес-конференција ќе даде осврт на тригодишниот мандат како претседателка на највисокиот суд ...

Уставен суд повикува надлежните да утврдат дали се работи за закана или е случајност ножот на гаражното место на претседателката Кацарска

Од Уставен суд потврдија дека во текот на вчерашниот ден, претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацарска, во полициска станица пријавила ...

Page 1 of 4 1 2 4