fbpx

Tag: уставни измени

Публикација на ИМА: „Уставните измени во медиумите: дезинформации, медиумски манипулации, говор на омраза (анализи)“

Со промотивен настан и панел-дискусија, Институтот за медиуми и аналитика ИМА во Скопје ја објави публикацијата „Уставните измени во медиумите: ...

„Играта” околу уставните измени е многу поголема од инаетењето на Мицкоски, блокадата е во корист на Русија. Во ВМРО-ДПМНЕ во поинаков филм

Блокадата на уставните измени, а со тоа и запирањето на евроинтегративниот процес на државата од старана на опозициската ВМРО-ДПМНЕ оди ...

Page 1 of 29 1 2 29