fbpx

Tag: заложници

Нетанјаху не го прифаќа предлогот на Хамас за ослободување заложници во замена за палестински затвореници

Палестинската милитантна група Хамас соопшти дека пред посредниците во потенцијалниот договор со Израел ја претставила својата „визија за мировен договор, ...

Смртта на висок функционер на Хамас ги отежнува преговорите за ослободување на заложниците, велат катарските власти, Блинкен повторно пристигнува во регионот

Смртта на заменик-лидерот на Хамас, Салех ал-Арури ги отежнува преговорите за постигнување договор за ослободување на заложниците кои ги држеше ...

Page 1 of 3 1 2 3