fbpx
Saturday, 17 April 2021

ON THE HOUR

Попладневен преглед: Пари во буџетот за реализација на петтиот сет економски мерки има, никој не е недопирлив, ниту од власта ниту од опозицијата, вели Заев, состојбата во болниците е стабилна

Премиерот Зоран Заев и претседателите на опозициските албански политички партии Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши...

Прочитај повеќе

Вечерен преглед: Истрагата за „Двојник“ ќе се прошири, законот за финансиска поддршка за исплата на плати ќе биде изгласан утре, собранието треба да се деблокира на секое ниво

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва изјави дека истрагата за случајот „Двојник“ во врска со злоупотребите при издавање на...

Прочитај повеќе

Пладневен преглед: Рашковски поднесе оставка, максимум 300.000 денари за комплексно лекување од Ковид-19 во приватни клиники, и во услови на пандемија зголемен приходот од царините

Драги Рашковски во објава на Фејсбук изутринава напиша дека се повлекува од функција Секретар за мониторинг и поддршка на институциите при реализација...

Прочитај повеќе
Page 1 of 166 1 2 166