Monday, 21 September 2020

ON THE HOUR

Вечерен преглед на вести: Иџе победи на патеката Валелунга, во Струмица полицијата делеше едукативни материјали по повод Европската недела на мобилност…

ИЏЕ победи на патеката Валелунга, единствениот Македонец на трката ги остави зад себе Џардели и Гвидети. Во СТРУМИЦА полицијата делеше...

Прочитај повеќе

Преглед на вести во 18 часот: Нови 178 случаи на коронавирус, „Прашајте ја сосетката што ги загуби сопругот и свекорот дали постои Ковид-19“

ФИЛИПЧЕ: Од направени 1.368 тестирања, регистрирани се 178 нови случаи на Ковид-19. ШАХПАСКА: Се грижиме за сите, градиме општество без...

Прочитај повеќе

Пладневен преглед на вести: Следува четвртиот пакет мерки со 550 милиони евра за граѓаните и стопанството, се воведува даночен календар за подобро бизнис окружување…

СДСМ: Владата им помага на граѓаните и стопанството со 550 милиони евра, следува четвртиот пакет мерки. МФ: Воведување даночен календар...

Прочитај повеќе

Вечерен преглед на вести: Позитивни на Ковид-19 уште две деца од струмичката градинка, Јанушев во ДКСК пријавил 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, два автомобили….

Преземаме стандардни мерки, РЕАГИРА МВР на тврдењата на Јанкулоска дека е под опсада. СОВЕТ НА АМБАСАДОРИ: Меморандумот на Бугарија е...

Прочитај повеќе

Преглед на вести во 15 часот: Нема да бегам вели Јанкулоска, ѝ се суди и за нелегално прислушување и изборни нерегуларности

ПОКРАЈ осудата за „Тенк“, на Јанкулоска и се суди и за нелегално прислушување и изборни нерегуларности. ЈАНКУЛОСКА: На крај памет...

Прочитај повеќе

Пладневен преглед на вести: Шпекулација е дека Јанкулоска побегнала, 30 набљудувачи од ОБСЕ на изборите во САД, ниту еден не е од Русија

ПОЛИЦИЈАТА нема судска наредба за спроведување на Јанкулоска, наводите дека избегала се шпекулации. СДСМ: Дополнителни 4 денари за килограм предадено...

Прочитај повеќе

Утрински преглед на вести: Најавени антикризни мерки и поддршка за фирмите, банкарскиот сектор е силен, економијата во согласно со очекувањата

Следната недела нови антикризни мерки, најавена таргетирана поддршка за фирмите. Митреска за МИА: Македонската економија кризата ја минува согласно очекувањата,...

Прочитај повеќе
Page 1 of 95 1 2 95