fbpx

Tag: Брисел

Маричиќ: Нови 53 милиони евра за Северна Македонија од Европската комисија за инвестиции во енергетиката и животна средина

 Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ преку својот Фејсбук профил информираше дека од страна на Европската комисија на Северна Македонија ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Курти бара поголема посветеност од ЕУ и САД за договорот со Србија, Интерпол ја демантира Брнабиќ, Бериша ќе го „руши“ Рама

И денеска во фокусот на албанските медиуми во регионот е решението за договор помеѓу Србија и Косово, а во продолжение ...

Page 1 of 2 1 2