fbpx

Tag: Ковачевски

Фото: Влада на Република Северна Македонија

Ковачевски по повод Детската недела: Инвестираме во модерни и безбедни услови за развој на децата, секое дете заслужува среќно и безгрижно детство

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска ...

Ковачевски: Растат инвестициите во обновливи извори – новата 55 MW фотоволтаична централа „ФЕЦ Новаци“ најголема на Балканот е чекор напред кон енергетската независност

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска се обрати на свеченото отворање на приватна фотоволтаична електроцентрала во земјава – „ФЕЦ Новаци“ која моментално ...

(ФОТО) Заев после средбата со Ковачевски: Мораме да осигураме просперитет за македонските граѓани и извесна иднина за нашата држава

Поранешниот премиер Зоран Заев после средбата со Димитар Ковачевски на стратешкиот состанок во СДСМ, во објава на Фејсбук, истакна дека ...

(ФОТО) Ковачевски и Заев на координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ: Да направиме сè, за целосен државен и национален консензус

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски објави фотографии од денешниот координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ на кој ...

Фото: Влада на Република Северна Македонија

Ковачевски: Континуирано носиме мерки за заштита на стандардот на граѓаните, со „гарантирана цена“ и пониски маржи го спречуваме ценовниот шок и ја одржуваме економската стабилност

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши и в.д. директорот ...

Page 1 of 44 1 2 44