fbpx

Tag: Петровска

Свечена заклетва на 30 слушатели на курсот за офицери на Армијата, Петровска им порача дека стануваат дел од семејството кое се грижи за безбедноста на земјата

Триесет млади граѓани, идни офицери на Армијата на Република Северна Македонија денеска на Воената академија во Скопје дадоа свечена заклетва, ...

Фото: МОД/Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија“ на која се дискутираше за пренесените естонски искуства во време на руската инвазија на Украина

Петровска: Повеќе од потребно е политичките структури во земјите од регионот да носат тешки, но правилни одлуки за забрзување на интегративните процеси

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која ...

Министерката Петровска во тетовската касарна положи венец по повод 80-годишнината од смртта на народниот херој Кузман Јосифовски – Питу

Во касарната во Тетово, министерката за одбрана Славјанка Петровска, заедно со делегација од Генералштабот на Армијата, денеска положи венец со ...

Page 1 of 10 1 2 10