fbpx

Tag: Трамп

Мишел до Трамп за придонесот на ЕУ за Украина: Ајде да ги разјасниме фактите – Не плашете се од Путин, ние од него не се плашиме

Претседателот на Советот на Европа, Шарл Мишел го повика поранешниот американски претседател Доналд Трамп да ги разгледа фактите кога станува ...

Page 1 of 8 1 2 8