fbpx

Ковачевски, Вучиќ и Рама на „Винска визија на Отворен Балкан“ на Саемот за вино во Верона

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски ќе...

Прочитај повеќе

Холандскиот „Корендон“ повторно ја активира сезонската авиолинија од Мастрихт до Охрид

Холандскиот тур-оператор „Корендон“ што располага и со сопствена авионска флота, за престојната туристичка сезона повторно ја активира директната авионска линија од аеродромот...

Прочитај повеќе

Бизнис форум во Скопје под покровителство на министрите за надворешни работи на Република Северна Македонија и Република Бугарија

Под покровителство на министрите за надворешни работи на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков, денес...

Прочитај повеќе

Тркалезната маса на ЕБОР и ЕУ: Конкурентноста е инвестиција за иднината, не постои подобар начин да се поттикне развојот

Не двоумете се да инвестирате во вашата конкурентност. Тоа можеби не е ваш приоритет во однос на приоритетните задачи меѓутоа...

Прочитај повеќе

Тркалезна маса и презентација на Програмата за поддршка на конкурентноста на малите и средните претпријатија

Тркалезна маса за Програмата за поддршка на конкурентноста на малите и средните претпријатија (МСП) во Северна Македонија денеска ќе се...

Прочитај повеќе

Македонецот купува онлајн еднаш до два пати во 3 месеци, прави нарачки најчесто до 50 евра, а најмногу нарачува од домашни е-трговци

Денес, во хотелот „DoubleTree by Hilton Skopje“ во Скопје под мотото „E-commerce: Accelerate!“, започна Петтата годишна конференција за е-трговија, премиерно...

Прочитај повеќе

Мартенс: 75 отсто од германските фирми во Северна Македонија повторно би инвестирале тука

Вкупно 75 отсто од германските фирми во земјава, повторно би инвестирале тука, покажуваат најновите анализи на Делегацијата на германското стопанство....

Прочитај повеќе
Page 1 of 5 1 2 5