fbpx

КОРУПЦИЈА

Грковска: Независноста која Уставот ја дава на правосудните органи години наназад беше злоупотребувана, тоа веќе не смее да се дозволи

„Треба да се направи многу повеќе од она што е направено до сега во борбата со корупцијата и организираниот криминал...

Прочитај повеќе

Во борбата против корупцијата Владата го зголеми буџетот за правосудството за да се избегнат надворешни влијанија

Владата го зголеми буџетот и капацитетите, останува на судиите и на јавните обвинители да ја завршуваат својата обврска со интегритет,...

Прочитај повеќе

Грковска: Граѓаните бараат резултати во борбата против корупцијата, да создадеме услови за владеење на правото, за еднаквост пред законот и пред институциите

„Граѓаните бараат резултати во борбата против корупцијата, а не декларативни заложби. Или сериозно ќе се зафатиме со отстранување на дефектите...

Прочитај повеќе

Грковска – Дод: За ефикасно справување со сивата економија и корупцијата неопходен е координиран и системски пристап

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска денеска имаше состанок со делегација на Трезорот на САД, составена од...

Прочитај повеќе

Довчерашниот сојузник, Инфомакс, открива коруптивен скандал на Мицкоски, тежок половина милион евра за само неколкку месеци

Престројувањата во десницата предизвикаа „смена на дресовите“ и во медиумите блиски до политичките и бизнис структурите. Така, откако ВМРО-ДПМНЕ го...

Прочитај повеќе

Грковска – Готскова: Зајакнување на регионалниот пристап во реализација на мерките и активностите за спречување на корупцијата и родовата застапеност

Вицепремиерката на Република Северна Македонија задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска одржа состанок преку конференциска врска со директорката...

Прочитај повеќе
Page 1 of 4 1 2 4