fbpx
Saturday, 16 October 2021

ЛАЖНИ ВЕСТИ

Ново издание на „Кратки нозе“ : ММС, Вечер, Весник, Родина и Сашо Тасевски со дезинформации за Царовска, Грчева за Цивил, Лепа Брена во лажна реклама

Во оваа нова епизода на „Кратки нозе“, откриваме дезинформации и манипулации за изјава на Мила Царовска за печатените учебници. Ќе...

Прочитај повеќе

СДСМ до Арсовска: Парите од продажбата на Градска куќа се во буџетот на Град Скопје, нема сигурно да се потрошат на барокни фасади

„Независната“ кандидатка со кампања дебело финансирана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска продолжува во јавноста да шири неинформираност и непознавање на законите,...

Прочитај повеќе

Мицкоски дезинформира дека ќе се купува јаглен од Косово, уште не се знае од каде ќе се набави

Изјавата на лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дадена во Битола во текот на предизборните настапи дека Македонија ќе купува...

Прочитај повеќе

Сатиричен пост – од ковид вакцина не може да се забремени

Во продолжение ја пренесуваме анализата на „Вистиномер“ на еден сатиричен пост на Фејсбук: Рецензираме пост на Фејсбук во којшто е изнесен сатиричен коментар, но поради природата...

Прочитај повеќе

Мицкоски повторно со дезинформации: Извртени факти за причините за паѓањето на владата во Романија

Извртување на факти и полуинформации од страна на Христијан Мицкоски и Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ кои дезинформираат дека во Романија...

Прочитај повеќе

Ѓорѓиоски со демант кон Николовски: Лагите и клеветите кон мене само го потврдуваат неговиот и очајот на ДПМНЕ

Александар Ѓорѓиоски, претседателот на СДММ Прилеп, преку објава на Фејсбук, ги демантираше лажните тврдења на потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар...

Прочитај повеќе
Page 1 of 68 1 2 68