fbpx

Tag: ДУИ

Претседателството на ДУИ почна состаноци за позиционирање по изборите, сите партии што се во „Европскиот фронт“ ќе продолжат да делуваат заедно, вели Адеми

Демократската унија за интеграција (ДУИ) во седиштето во Мала Речица одржува состанок на претседателството, а најавија дека ќе следува и ...

„Фронтот за Европа“ на Ковачевски и Ахмети за европска иднина и зајакнување на меѓуетничкото единство!

„Коалицијата за европска иднина“ предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија СДСМ и коалицијата „Европски фронт“ предводена од Демократската унија за ...

Page 1 of 14 1 2 14