fbpx

Tag: Леонардо ди Каприо

Леонардо Ди Каприо: Грција е првата европска земја што го зацврсти признавањето на клучните области на биодиверзитетот со закон

Холивудскиот актер, филмски продуцент и активист за климатски промени, Леонардо ди Каприо, ја пофали Владата на Грција за нејзините напори да ...