fbpx

Tag: Србија

(ВИДЕО) Фердинанд Никола, експерт за безбедност: Премиерот Курти и претседателот Вучиќ ја имаат крајната одговорност да најдат трајно решение за тензиите меѓу Косово и Србија

Тензиите во северниот дел на Република Косово ескалираа со насилен напад врз косовската полиција, од маскирани и добро вооружени српски ...

Коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Стоилковиќ со говор на омраза: Шиптарскиот окупаторски режим во Косово уби Срби кои си ја бранеа земјата

Пратеникот во Собранието на Република Северна Македонија (коалициски партнер на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ), и претседател на Демократската партија на Србите ...

Page 1 of 23 1 2 23