fbpx

Tag: Володимир Зеленски

Задорожњук до Дерала и Петровска за одликувањата од Зеленски: Без двоумење, смело и одлучно ѝ помогнаа на Украина да опстане

Поранешната амбасадорка на Украина во Скопје, Наталија Задорожњук, преку емотивна објава на Фејсбук на македонски и украински јазик, на новинарот ...

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, му додели орден за заслуги на Џабир Дерала, меѓу одликуваните се и Јенс Столтенберг, Ален Делон и Кетрин Денев

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, со Указот број 556/2023 го одликува Џабир Дерала со орден за заслуги, соопшти ЦИВИЛ денеска. ...

Page 1 of 10 1 2 10