fbpx

Tag: Волстрит журнал

Блинкен длабоко загрижен, Белата куќа најостро го осудува апсењето на американскиот новинар на Волстрит журнал

Од Белата куќа изјавија дека се длабоко загрижени од „вознемирувачките“ извештаи за задржувањето на американскиот граѓанин Еван Гершкович во Русија ...