fbpx
Saturday, 17 April 2021

ПАНДЕМИЈА

Анкета: Фајзер и Спутник-В најпреферирани вакцини, 57,7 проценти од граѓаните пројавиле интерес за имунизација

Фајзер и Спутник-В се најпреферирани вакцини меѓу испитаниците во анкетата на Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС). Истражувањето е...

Прочитај повеќе

Во Турција регистриран рекорден број на новозаразени со коронавирусот

Турција денеска повторно регистрира рекорден број новозаразени со коронавирусот, откако во последните 24 часа позитивни се тестирани 63.082 луѓе, што е највисока бројка од...

Прочитај повеќе

Филипче: За жал има млада почината пациентка, родителите се согласија за донирање на нејзините органи

 Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека денеска починала млада пациентка и добиле согласност од нејзините родители за донирање органи....

Прочитај повеќе

Филипче во вторник на разговори во Белград за стратешки план за набавка на вакцини од „Торлак“ понатаму

 Министерот за здравство Венко Филипче денеска најави дека во вторник со претставници од Министерството за здравство ќе одат во официјална...

Прочитај повеќе
Page 1 of 537 1 2 537