fbpx

Uncategorized

Костадиновска Стојчевска: Профилот на претседател веќе го имаме, претседател за сите кој ќе го следи патот на евроинтеграцијата

„Да, техничката влада е функционална, досега имавме конститутивна и две редовни седници, се носат одлуки,  со тоа што на едната...

Прочитај повеќе

Нова Алтернатива: Мицкоски уште еднаш покажа дека нема никаква политичка култура и дека поседува екстремна суета

- Се ближи крајот на политичките измамници и манипулатори на чело со Христијан Мицкоски. Граѓаните се подготвени да расчистат со...

Прочитај повеќе

Синдикатот најави штрајк доколку Владата не го реализира најавеното разрешување на раководството и членовите на Управниот одбор на М-НАВ

По вчерашниот инцидент кога ексминистерот за економија Беким Незири, сега вработен во М-НАВ, заедно со 8 членови на ДУИ од...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Талески во „Што го врти светот?“: Сфативме дека само преку комедија како Преспав може да направиме општествено поместување

Пеце Талески од ОХО, продуцентот и креаторот на Преспав, Петко (Фамилија 5+) и многу други содржини беше гостин во последната...

Прочитај повеќе
Page 1 of 60 1 2 60