fbpx

Tag: Зеленски

Од конференцијата „Украина, година на хероизмот“, Дом на Армијата, Скопје, 24 февруари 2023 (фото: Б. Јордановска/ЦИВИЛ)

Орден за заслуги

Пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, со УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №556/2023, ми додели орден за заслуги. Веста за ...

Page 1 of 9 1 2 9