fbpx

ХРОНИКА

Приведен полски државјанин, пронајдена поголема количина лекови без соодветна документација за потекло и за транспорт

Во близина на езерото Треска вчера во 16.25 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје – Полициско одделение...

Прочитај повеќе

Во Турција уапсен Љупчо Палевски првоосомничен за убиството на Вања и Панче, Обвинителството отвори истрага за двете убиства

Љупчо Палевски - Палчо, првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, вчера беше уапсен во Турција, а за...

Прочитај повеќе

Уште еден уапсен за убиството на Вања, го возел Палчо од Бугарија кон границата со Tурција

Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка краткотраен 48-часовен притвор против 46-годишен скопјанец...

Прочитај повеќе
Page 1 of 66 1 2 66