fbpx

Костова: Приватното верско убедување на политички функционер не смее да се прелее во практикувањето на власта

Активистката Кристина Костова, реагира за актуелните настани во однос на родовата еднаквост и новото предлог законско решение за родова еднаквост,...

Прочитај повеќе

50 години кариера и настапи со Тома, Тозовац, Ханка, Леб и сол – Не заслужи ли Ласкова почит од македонската публика?

Цветанка Ласкова, една од доајените на македонската народна и забавна македонска музика, вечерва преку фејсбук се обрати на јавноста со...

Прочитај повеќе

Само 5-мина твитерџии продуцираат 15% од вкупниот број твитови за најважните политички теми во Македонија

Петмина твитерџии, седнати во удобноста на своите фотелји, или во било кој амбиент во кој се чувствуваат „креативни“, продуцирале дури...

Прочитај повеќе

Новинари и граѓани со честитки и пофалби до македонската полиција: Безбедноста на највисоко ниво, достоинството сочувано!

Бројни честитки и пофалби до МВР и македонската полиција на социјалните мрежи од страна на новинари и граѓани за вчерашното...

Прочитај повеќе

Украинската амбасадорка Дир за одлуката на Германија да испрати тенкови „Леопард 2“ во Украина

Украинската амбасадорка, Лариса Дир, на социјалните мрежи изрази благодарност до германската влада за денешната одлука да испрати тенкови Леопард-2 во...

Прочитај повеќе
Page 1 of 134 1 2 134