fbpx

Тричковски за расистичкиот испад на Славески: „Црномурестите“ што бришат шофершајбни се милион пати подостоинствени луѓе од советниците и универзитетски професори

Бранко Тричковски во објава на Фејсбук за расистичкиот и националистички испад на Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ, вели дека „Црномурестите што...

Прочитај повеќе

Целакоска до Мицкоски: Нели е срамно да кажеш „вечерта во 21 часот по изборите ќе кажеме како во ЕУ“

Професорката Емилија Целакоска во објава на Фејсбук го коментира вчерашното интервју на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само интервју“...

Прочитај повеќе

Пендаровски: Извештајот на ЕК а дава патоказ за натамошната работа на институциите, како и областите во кои треба да посветиме внимание

Претседателот Стево Пендаровски во своја објава на Фејсбук напиша дека Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска му го презентирал Извештајот на Европската...

Прочитај повеќе

Дојранлиева: Како не му е срам на Мирчевски? Ова ли е слобода на говорот, или слобода на директорот да се јавува од дома и да брка гости?

- Исмет Рамадани на „Само вистина" на Канал 5 издржа против 2-ца нас'скани новинари (едниот гостин за дебата, другиот водител)...

Прочитај повеќе

Дир: Реализацијата на Формулата за мир предложена од  претседателот на Украина Володимир Зеленски ќе помогне да се запре руската агресија

Амбасадорката на Украина Лариса Дир преку објава на Х изрази искрена благодарност до нашата држава и до Државниот секретар на Министерството...

Прочитај повеќе
Page 1 of 141 1 2 141