Tag: Трамп

По федералното обвинение, Трамп за неколку дена собрал седум милиони долари за кампањата во 2024 година

Претседателската кампања на поранешниот американски претседател Доналд Трамп соопшти дека тој собрал седум милиони долари откако беше обвинет минатата недела. ...

Page 7 of 8 1 6 7 8