fbpx

ФЕМИНА

„Кампањата 16 дена активизам“: Сите имаме должност за жените и девојчињата да бидат безбедни и онлајн и офлајн

Препознајте, блокирајте и пријавете дигитални и други форми на насилство врз жените и девојчињата е годинешното мотото на кампањата „16...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Николовски: Остваривме уште едно ветување кон жените земјоделки, доделени грантовите до 6.000 евра за мерката Рурална жена

Во просториите на Клубот на пратеници денеска беа доделени договорите на жените земјоделки, добитнички на грант до 6.000 евра, од...

Прочитај повеќе

Втор ден меѓународна конференција „Жените во надворешната политика“

Во Скопје денеска ќе продолжи втората меѓународна конференција „Жените во надворешната политика“, во организација на Министерството за надворешни работи (МНР), а под...

Прочитај повеќе
Page 1 of 40 1 2 40