fbpx

Tag: Украина

Украинската противвоздушна одбрана ноќеска уништила 30 руски дронови „Шахед“, наредена делумна евакуација на градот Калинивка

Украинската противвоздушна одбрана ноќеска уништила 30 дронови „Шахед“ во јужниот дел на земјата, пренесе Укринформ, повикувајќи се на објава на ...

Page 1 of 69 1 2 69