fbpx

Tag: Вучиќ

Жестока офанзива на Франција и Германија врз Белград и Приштина, Вучиќ ја избра европската иднина, регионот пред историска пресвртница

Амбасадорите на Германија и Франција во Србија, Анке Конрад и Пјер Кошар денеска истакнаа дека целта на француско-германскиот план за ...

Косовски аналитичари за ЦИВИЛ Медиа: Вучиќ го прифати француско-германскиот предлог, сега притисокот е врз владата на Курти

Србија ризикува изолација од Европската Унија и Соединетите Американски Држави (САД) доколку не се согласи да соработува во реализацијата на ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Затворени три гранични премини од Косово кон Србија, Вучиќ прави се за одржување на мирот, Сервер ги обвини платениците на Белград

КОХА: Три гранични точки со Србија затворени со барикади Покрај граничните премини  Јариње и Брњак кои беа затворени пред речиси ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Во Украина петиција за признавање на Косово, првите чекори за членство во ЕУ, реакција на Вучиќ по апликацијата на Косово за членство во ЕУ

КОХА: Во Украина е покрената петиција за признавање на Косово Украинскиот пратеник, во исто време и член на Парламентарното собрание ...