fbpx

ГОВОР НА ОМРАЗА

Тричковски за расистичкиот испад на Славески: „Црномурестите“ што бришат шофершајбни се милион пати подостоинствени луѓе од советниците и универзитетски професори

Бранко Тричковски во објава на Фејсбук за расистичкиот и националистички испад на Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ, вели дека „Црномурестите што...

Прочитај повеќе

Лажно фото и монтирано видео предизвика говор на омраза кон министерката Петровска

Министерката за одбрана Славјанка Петровска е повторно мета на говор на омраза и навреди на социјалните мрежи. Нова серија од крајно навредливи, недолични,...

Прочитај повеќе

Уредникот на ТВ Алфа со експилицитен говор на омраза и закани по живот кон членовите на СДСМ и нивните семејства

Новинарот и уредник на ТВ Алфа, Горан Момировски во неговото гостување на Лидер.фм, спроведе експилицитен говор на омраза со упатување...

Прочитај повеќе

Дописничката на Ал Џазира, Јумна ал Сајед се соочува со закани; повеќе од 30 новинарки и новинари го изгубија животот од 7 до 31 октомври

Јумна Ел Сајед, дописничка на Ал Џезира од Газа, објави дека нејзиното семејство добило закани од израелските сили да го...

Прочитај повеќе
Page 1 of 38 1 2 38