fbpx

ТРАГЕДИИ

Црвен крст и Црвена полумесечина: Помош на настраданото население погодено од катастрофалниот земјотрес во Мароко

Земјотресот со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала кој го погоди Мароко на 8 септември, предизивика големи разурнувања и...

Прочитај повеќе

Сто припадници на Армијата заминуваат за учество во хуманитарна операција во Словенија

Сто припадници на Армијата на Република Северна Македонија заминуваат за учество во хуманитарна операција во Република Словенија. Согласно одлуката на...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Петровска во посета на војниците кои ќе заминат за Словенија во помош за справување на поплавите

Министерката Славјанка Петровска и генералот Васко Ѓурчиновски во посета на 100-те македонските војници кои ќе заминат во Словенија како помош...

Прочитај повеќе

Македонскиот Црвен крст за непогодите во Словенија: Понудени се волонтери, тимови за соодветна интервенција и парични средства

„Црвениот крст на Република Северна Македонија изразува жалење и сочувство до Словенија и сите нејзини граѓани за загубите и штетите...

Прочитај повеќе
Page 1 of 29 1 2 29